MENU
klinika

Calavera: Po punojmë për detajet e fundit

Zëdhënësja e BE: Javën tjetër KE paraqet ‘kornizat’ e negociatave të Shqipërisë në KE

03.06.2020 - 09:21

Javën tjetër do të jetë data kur KE dhe komisioneri për zgjerimin Varhelyi do të paraqesin strukturën apo kornizat e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Këshillin Europian.

Lajmi u bë i ditur nga Ana Pisoneri, zëdhënësja e BE e cila thotë se këtë të dielë paraqiten kornizat e negociatave në të cilat do të punohet.

kolana e librave

”Përfaqësuesi OliverVarhelyi tha sot se KE do të paraqesë kornizat e bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në Këshillin Europian në qershor, me shpresë javën e ardhshme.”- shkruan Pisoneri.

Një reagim ka ardhur dhe nga Drejtoresha e BE për Ballkanin dhe shefja e ONM, Genoveva Ruiz Calavera e cila ka thënë se po punohet për detajet e fundit.

”Po me të vërtetë, ne jemi duke punuar në detajet e fundit të këtyre dokumenteve të rëndësishme që përcaktojnë kornizën në të cilën do të zhvillohen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për pranimin në Bashkimin Evropian.- shkruan Calavera.

Zëri i Amerikës: Në 8 ditët e fundit, humbën jetën...

“Vazhdojnë të thellohen pasojat tragjike të Covid-19 në Shqipëri”

Pasi SHBA bleu gjithë stokun e ilaçit, është rritur frika se...

Çfarë është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

''Urbanët do nisin punën që ditën e…. '' Ja masat e sigurisë!

Pas kërcënimit me heqje të licencave, Bashkia e Tiranës njofton rifillimin e transportit publik

“Po hedhim në plehra 4 muaj masash”

Rikthehet vala e dytë e COVID në qytetin italian