MENU
klinika

"...nuk po shkojmë në drejtimin e duhur"

Dr. Fauci: Koronavirusi është tani më infektiv se kurrë më parë!

05.07.2020 - 10:30

Eksperti më i mirë i sëmundjeve infektive në SHBA tha se vendi nuk po shkon në rrugën e duhur kur bëhet fjalë për kontrollin e pandemisë së koronavirus.

“Unë mendoj se është shumë e qartë se ne nuk po shkojmë në drejtimin e duhur,” tha ai në një intervistë për JAMA.

Kreu i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, Fauci gjithashtu tha se hulumtimet sugjerojnë se virusi tani është më infektiv sesa ishte më parë, por jo domosdoshmërisht i bën njerëzit më të sëmurë.

Të premten, SHBA raportoi 51.842 raste të reja, duke e bërë atë ditën e tretë radhazi që vendi raportoi më shumë se 50,000 infeksione të reja në ditë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Provat e vaksinës në njerëz dhanë rezultate pozitive"

Dr. Fauci flet për ‘VOA’: Ja si mund të parandalohet vala e dytë e koronavirusit!

"Shpresa e mbetur brenda buzës se vazos së Pandorës.. të dalë jashtë saj!"

Covid-19, një rrëfenjë me të vërteta shkencore