MENU
klinika

Kanë nisur hetimet për vrasje të qëllimshme

“Dyshohet se dikush ndali qëllimisht oksigjenin”

05.07.2020 - 15:38

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numër rekord i viktimave të Covid-19 në Kosovë. Lidhur me këtë, qysh në mëngjes Klinika Infektive e QKUK-së u rrethua në Policia e Kosovës.

Burime brenda hetuesisë bëjnë të ditur që nga ora 12:30 pas mesnate deri në ora 1:00 dyshohet që dikush me qëllim e ka ndalur oksigjenin.

Kështu gjatë këtij intervali kohor kanë vdekur 4 persona, të cilët ishin infektuar me Covid-19.

Indeksonline poashtu ka mësuar që është duke u hetuar personeli mjekësor i Klinikës Infektive, i cili po dyshohet që ishte faktor kryesor në vdekjen e pacientëve me Covid-19.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kreu i Sindikatës flet për situatën në Kosovë

‘Stafi shëndetësor është i stërlodhur dhe i mbingarkuar’