MENU
klinika

Pas pezullimit nga pandemia

Fillojnë fluturimet e para nga Maqedonia e Veriut

01.07.2020 - 08:45

Pavarësisht se BE ka vijuar t’i mbajë mbyllur kufijtë, Maqedonia e Veriut ka hapur sot aeroportet për herë të parë pas pezullimit nga pandemia në mes të marsit.

Aeroporti i Shkupit dhe ai i Ohrit, kryejnë sot fluturimet e para nga Maqedonia e Veriut. Të gjithë ata që hyjnë në Maqedoninë e Veriut nga rrugë ajrore, nuk janë të detyruar të bëjnë tampon por të mbajnë maska dhe të ruajnë distëncim social.

Por kërkohet që udhëtarët të arrijnë në aeroport 3 orë para nisjes në mënyrë që të respektohen të gjitha rregullat dhe të evitohen grumbullimet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ç'po ndodh nga Shqipëria në Kroaci dhe Greqi?

DW bën bilancin/ “Ballkani në kthetrat e Coronës!”