MENU
klinika

Rama shpjegon me video

“Hapja e listave përfshin qytetarët…dhe ne do të hapim listat”

21.07.2020 - 14:08

Kryeministri Edi Rama këmbëngul në hapjen e listave ndonëse opozita joparlamentare dhe ndërkombëtarët janë shprehur kundër ndryshimeve kushtetuese. Rama ka postuar një video në “Facebook” për të shpjeguar rëndësinë e listave të hapura, ndërsa shkruan se hapja e tyre përfshin qytetarët edhe në zgjedhjen e deputetëve.

“HAPJA E LISTAVE përfshin qytetarët edhe në zgjedhjen e deputetëve, jo vetëm të partive dhe ne do të hapim listat sepse PARTIA SOCIALISTE DO ATË QË DUAN QYTETARËT?
#ShqipëriaqëDuam??☀️”, shkruan Rama.

HAPJA E LISTAVE përfshin qytetarët edhe në zgjedhjen e deputetëve, jo vetëm të partive dhe ne do të hapim listat sepse PARTIA SOCIALISTE DO ATË QË DUAN QYTETARËT?#ShqipëriaqëDuam??☀️

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 21. Juli 2020

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


'Financim miks, partitë të kontrollojnë njëra tjetrën'!

Zbardhet drafti i PD-së/ PS: Reformën mund ta votojmë në Prill!

"Do të prekin detyrimisht sërish Kodin Zgjedhor"

Eksperti ndërkombëtar: Listat e Hapura kërkojnë ndryshime kushtetuese