MENU
klinika

Nuk tregon detaje

Hoti prezanton planin për rimëkëmbje ekonomike

04.07.2020 - 10:56

Kryeministri Avdullah Hoti sot ka prezantuar planin e qeverisë së tij për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë Covid-19.

Hoti ka njoftuar se ka pasur bashkëbisedim me Odën Ekonomike të Kosovës dhe Odën Ekonomike Amerikane në Kosovës ku ka paraqitur pakon për rimëkëmbjen ekonomike pa treguar detaje, raporton Gazeta Express.

“Porsa pata një bashkëbisedim me drejtuesit e Odës Ekonomike të Kosovës dhe me ata të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, para të cilëve paraqita në mënyrë të detajuar pakon e rimëkëmbjes ekonomike të vendit.

Kjo pako është prioritet, prandaj edhe e kemi bërë plan të punës së Qeverisë së Kosovës”, ka thënë Hoti.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deklarata e frikshme e anëtarit të Nismës

“Albin Kurti ka 2 rrugë: ose ta lshoj Kosovën ose të vritet”


Aleksandar Vulin: E vërteta e vetme është se...

Xhandarmëria/ ”Patrullimi, i sinkronizuar me KFOR”

Komunat më të prekura

172 raste të reja me koronavirus

BE-Kosovë/ Ndihma financiare prej 100 mln eurosh

Miratohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes së huasë

Njoftimi i Ambasadës Amerikane në Kosovë

Kur duhet të mbahet maska dhe kur jo?

LVV për lëvizjen e ushtrisë serbe në Karaçevë

“Qeveria nuk po mbron qytetarët”