MENU
klinika

"Pas disa simptomave të lehta..."

Kadri Veseli i infektuar me COVID-19

23.07.2020 - 12:55

Kreu i PDK, Kadri Veseli konfirmon se sot është testuar për COVID-19 por pret konfirmimin e rezultatit dhe deri në atë moment është vetizoluar. Veseli thotë se ka shfaqur disa simptoma të lehtë dhe dyshime se mund të jetë infektuar me COVID-19 prandaj sot ka kryer testin.

Por ai përkundrejt mediave kosovare nuk thotë që tamponi i tij ka dalë pozitiv me COVID-19 që do të thotë se nuk ka ende përgjigjie për kreun e PDK.

STATUSI NGA KADRI VESELI

Të nderuar qytetarë,

Pas disa simptomave të lehta dhe dyshimeve që potencialisht mund të jam infektuar me Sars-CoV-2, sot e kam bërë testin.

Në përputhje me rekomandimet e institucioneve, jam vetizoluar deri në konfirmimin e rezultatit. Apeloj te të gjithë qytetarët që t’i respektoni masat, t’i vendosni maskat, të mbani distancën dhe higjienën!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNÇfarë shkruan "The Economist" për Albin Kurtin

Pse ky vend është kaq i përçarë?

Vjen reagimi i menjëhershëm i KQZ-së

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës?

Osmani pas takimit me të dërguarit e SHBA dhe BE-së:

“Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet!”

Policia heq një pjesë të telave me gjemba

Situata drejt normalizimit në Zveçan