MENU
klinika

Zbardhet axhenda

Kryeministri i Kosovës zhvillon vizitën e parë në Tiranë

02.07.2020 - 19:10

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti zhvillon vizitën e parë si drejtues i qeverisë, gjatë ditës së nesërme në Tiranë.

Rreth orës 10:00, do të zhvillohet Ceremoniali i Mirëseardhjes pranë Pallatit të Brigadave ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama.

Axhenda e vizitës:

Ora 10.10 – Takim ndërmjet dy Kryeministrave; (Kamera dhe fotograf zyrtar)

Ora 10.15 – Takim mes dy delegacioneve; (Kamera dhe fotograf zyrtar)

Ora 11.30 – Konferencë e Përbashkët për Shtyp (Sinjalin ndryshe nga herët e tjera, për shkak të situatë së pandemisë, do ta merrni pranë pajisjes së vendosur në Pallatin e Brigadave)

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"BE-ja t’i heqë vizat për Kosovën"

Grenell: Në Uashington do të flasim vetëm për ekonomi