MENU
klinika

Nga Topalli e Leskaj te Plasari e Londo

Lista/ Emrat e propozuar për deputetë nga çdo degë e PD-së

27.07.2020 - 12:57

Të shtunën, më 25 korrik Partia Demokratike përfundoi fazën e parë të procesit të evidentimit, seleksionimit dhe përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë dhe kryetarë bashkish.kryesia-e-pd_1

Mësohet se numri i kandidaturave kalon shifrën e 2 mijë personave. Qarku i Tiranës kuptohet që ka numrin më të madh të kandidatëve të propozuar. Ajo që bie në sy është se demokratët e kryeqytetit kanë mbështetur në masë kandidatet femra, duke bërë kështu Grida Dumën dhe Jorida Tabakun dy figurat më të propozuara.

Po kështu, mësohet se ka edhe emra të spikatur si studiuesi Aurel Plasari dhe shkrimtarja Flutura Açka.

Ish-Kryeministri Berisha po ashtu është propozuar në disa grupseksione në kryeqytet. Ndërsa propozime ka pasur edhe për kapitenin e Klubit të Tiranës, Gentian Muça. Ish-deputetët demokratë janë konfirmuar edhe në Durrës, ndërkohë që propozime ka pasur edhe për ekspertin e ekonomisë, Dorian Telitin, inxhinierin Gazment Oketa, aktivistin Aulon Kalaja dhe futbollistin Andi Lila.plasari_11

Në Elbasan nuk ka surpriza, anëtarësia ka konfirmuar ish-deputetët. por edhe disa emra të njohur me reputacion lokal. Në Korçë më i kandiduar sipas burimeve rezulton Ervin Salianji. Sakaq, në një nga grupseksionet e Devollit është propozuar edhe Ridvan Bode. Ndërsa në Pogradec Klevis Balliu dhe Erald Kapri.flutura-acka

Në Shkodër, anëtarësia e PD-së ka konfirmuar për kandidatë ish-deputetët e legjislaturës së kaluar. Ndërkohë, burimet konfirmojnë se ishkryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, është kandiduar në disa grupseksione. Bazuar në udhëzimin e korrikut, kupola e PD-së, me kryetarin, sekretarin e përgjithshëm dhe nënkryetarët, do të jetë automatikisht në listën për kandidatë.

TIRANË
Grida Duma
Jorida Tabaku
Tomor Alizoti
Aurel Plasari
Belind Këlliçi
Edi Paloka
Alfred Rrushja
Gent Strazimiri
Halim Kosova
Sali Berisha
Ina Zhupa
Albana Vokshi
Julian Deda
Gentian Muça
Xhevdet Mehmeti
Ervin Minarolli
Enkelejda Sallaku
Taulant Zeneli
Flamur Hoxha
Tasim Mema
Flutura Açka
Orjola Pampuri
Aldo Bumçi
Gerti Bogdani
Xhelal Mziu (Për kryetar bashkie)

KAVAJË
Dorjan Teliti
Redi Varaku
Andi Lila

ELBASAN
Luçjano Boçi
Endri Hasa
Edmond Spaho
Fitim Zekthi
Ardjan Turku
Mimoza Sekiu
Zheni Gjergji
Sonila Daiu
Aurel Bylykbashi (Për kryebashkiak)
Eugen Isai (Për kryebashkiak)
Edmond Biçoku
Nada Krypa
Taulant Zeneli
Mimoza Hasakeiu
Mirela Karabina
Armando Kllogjeri
Dritan Cani (Për kryetar bashkie Belsh)
Juela Hamati
Erlind Gurra

PEQIN
Dash Sula

KORÇE
Ervin Salianji (Në të gjithë grupseksionet në Korçë)
Andrea Mano
Hekuran Hoxhalli
Ridvan Bode (Vetëm në Devoll)

POGRADEC
Klevis Balliu
Erald Kapri
Eduart Kapri
Selaudin Jakupllari
Ardian Zeneli

DURRËS
Oerd Bylykbashi (Më i kandiduari)
Agim Baçi
Igli Cara
Gazment Oketa
Arlind Broshku
Ferdinand Xhaferri (Skualifikohet pasi është kryetar i PD-së Durrës)

KRUJË & FUSHË-KRUJË
Aulon Kalaja
Vullnet Topalli

BERAT
Enno Bozdo
Namir Lapardhaja
Astrit Veliaj
Kasem Mahmutaj

FIER
Luan Baci
Ivi Kaso
Ndriçim Xhyra
Eriselda Prishta
Jakup Beqiri
Ndriçim Bali
Eduart Tashi
Indrit Sefa

MALLAKASTËR
Enkelejd Alibeaj

LUSHNJË
Artan Murrizi
Gazmend Koduzi
Jakup Beqiri

VLORE
Agron Shehaj
Bujar Leskaj
Nada Meçorapaj
Dash Tahiri
Kastriot Çipi
Nadire Meçorapaj
Lorenc Danaj
Nada Daullja
Kreshnik Alimerko
Brikena Danaj

SARANDË
Kreshnik Bozdo

PËRMET DHE NË KËLCYRË
Bardhyl Londo
Niko Shupuli (Kandidat për Bashki. Permet)

GJIROKASTËR
Roland Bejko,
Ylli Asllani
Arben Ristani
Tomor Alizoti
Tritan Shehu
Arben Kashahu
Genc Ruli
Ivi Kaso

DROPULL
Kosta Barka

LEZHË
Fran Frokaj
Agron Gjekmarkaj
Mark Marku
Preç Zogaj

SHKODËR
Bardh Spahia
Romeo Gurakuqi
Izmira Ulqinaku
Elidon Bushati
Xhemal Bushati
Voltana Ademi
(për kryebashkiake)
Lorenc Luka
Jozefina Topalli
Irma Kopliku
Irena Shatari
Ervis Krymi
Emiljan Pjetri
Imeldi Sokoli
Blendi Gjylbegu

KUKËS
Flamur Noka
Isuf Çelaj
Arif Rexhmati
(Për kryebashkiak)
Bashkim Shehu

DIBËR
Dhurata Çupi
Xhemal Gjunkshi
Ilir Krosi
Naim Gazidede
Luan Haka
Kreshnik Collaku
Roland Keta,
Edmond Isaku
Dea Kazi
Denisa Vata,
Basir Çupa
Nezir Rizvani
Arlind Hoxha
Luan Haka (Kandidat për bashkinë)