MENU
klinika

Sa shkon gjoba?

Maska e detyrueshme edhe në Greqi

29.07.2020 - 08:34

Shteti grek ashtu si shumica e vendeve të prekura nga koronavirusi ka bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës.

Zëvendësministri grek i Mbrojtjes Civile dhe Administrimit të Krizave, Nikos Hardalias, ka deklaruar se vendi duhet të mësojë të jetojë me maskat mbrojtëse pasi sipas tij, ky rregull do të zbatohet edhe në në vendet më të mbyllura publike.

Duke nisur nga sot, do të kërkohet përdorimi i maskave ​​edhe para hyrjes në dyqane, institucione të shërbimeve publike, banka, ndërtesa të bashkisë, parukeri, qendra estetike etj.

Gjoba për mospërdorimin e maskës është 150 euro.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


48 raste të reja infektimi

20 të vdekur nga koronavirusi në Greqi

Ç'mendon njeriu që formoi BE-në?

‘Mikrobi është kthyer në Evropë…’


Dokumentacioni, emigrantët në Greqi në kaos

Radhë të gjata në konsullatë/ Shtyrja e afatit të pasaportës

Rritet papunësia, më e theksuar tek të rinjtë

Shifrat: Përsëritet “kriza greke”?

Lajm i mirë për punëtorët sezonalë

Greqia/ Leja e qëndrimit shtyhet me 90 ditë

Skanim shqiptarëve në Kakavijë

Greqia bën 2000 teste për Covid-19 në 24 orë