MENU
klinika

Panik në Lushnje

Përfshihet nga flakët një fabrikë, policia nxjerr dyshimet e para

12.07.2020 - 08:06

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një fabrikë të prodhimit arkave të drurit në Lushnje.

Ka qenë roja i objektit i cili në orët e para të mëngjesit të sotëm ka parë zjarrin. Forca të shumta zjarrfikëse nga Lushnja, Rrogozhina dhe Divjaka kanë ndërhyrë për ta vënë në nën kontroll zjarrin.

Policia ka nisur hetimet për shkaqet e rënies se zjarrit ku mendohet një shkëndijë elektrike. Vazhdon puna për fikjen e zjarrit.