MENU
klinika

Aksion në Shëngjin

Pastrohet bregdeti nga kioskat e paligjshme

01.07.2020 - 09:28

Që në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia bashkiake në bashkëpunim me Inspektoriatin Vendor të Mbrojtjes së Territorit kanë filluar heqjen e kioskave të paligjshme.

kolana e librave

Bëhet me dije se bizneset janë lajmëruar më herët edhe nga Bashkia e Lezhës që të hiqnin kioskat në mënyrë vullnetare, në të kundër të në mungesë të mos respektimit të afateve, do te ndërhyhej me forcë.

2 raste të reja, të shtruar në spitalin e Peshkopisë

Pas 4 muajsh pa asnjë rast, COVID-19 shfaqet dhe në Dibër

Ndërron jetë 53- vjeçarja në Kukës

E zuri korrenti teksa ndizte pompën e ujit

Edukatorja e kopshtit dhe bashkëshorti tregtar

Konfirmohen dy raste pozitive me Covid 19 në Lezhë,

Infektohet një punonjës i Bashkisë

Rikthehet koronavirusi në Mat

Ndër to edhe nënkryetarja e Bashkisë

11 raste pozitive në Shkodër