MENU
klinika

Tragjedia në Kombinat

Policia dhe prokuroria në këmbë, hetim të gjitha sekteve fetare

04.07.2020 - 11:32

Dy ditë pas ngjarjes në Kombinat, policia e Shtetit dhe Prokuroria kanë nisur hetim për të gjitha sektet fetare.

Ky veprim vjen pas zbulimit të ngjarjes makabre në Kombinat, ku nënë e bijë u gjetën të vdekura pasi kishin qëndruar pa ushqim për një kohë të gjatë dhe besonin tek ringjallja. Madje hetimet zbuluan se vajza kishte 15 muaj e vdekur dhe nëna e motra e kishin mumifikuar. Sipas të dhënave nëna dhe dy vajzat ishin pjesëtare të sektit të Jehovait.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vajza tjetër rëndë në spital. Vëllai i 56 vjeçares dha alarmin pasi…

Nënë e bijë u gjetën të vdekura në banesë, policia jep detaje