MENU
klinika

Rama bën apel

“Policia i di të gjitha, kushdo që është i prekur nga Covid-19…”

05.07.2020 - 10:46

Te gjithe qytetaret e prekur nga koronavirusi, duhet te zbatojne strikt karantinen per dy jave, ndryshe do ta pesojne, edhe ligjerisht. Policia e Shtetit ka nisur kontrollet dere me dere, pasi ka gjithe listen me kontaktet e personave te konfirmuar pozitive.

Videon nga ky aksion i fundit e ka publikuar ne faqen e tij ne Facebook edhe kryeministri i vendit, Edi Rama, duke bere apel per shume kujdes dhe zbatim te padiskutueshem te rregullave te percaktuara.

“Policia vazhdon punën dhe Covid-i gjithashtu, por këto mesazhe njerëzore nga takimet me punonjësit e policisë së shtetit shërbejnë për këdo. Kushdo që është i prekur nga Covid19 nuk duhet të thyejë rregullat dhe karantinën. Policia i di të gjitha dhe kontrollet do të vijojnë! Shëndeti mbi të gjitha”– shkruan Rama.

🔴 Policia vazhdon punën dhe Covid-i gjithashtu😷, por këto mesazhe njerëzore nga takimet me punonjësit e policisë së…

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 5. Juli 2020