MENU
klinika

Kryesimi i Presidencës së BE

“Presim që Gjermania të heqë regjimin e vizave për Kosovën”

01.07.2020 - 09:16

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pret që Gjermania si kryesuese e Presidencës së BE-së për 6 muajt e ardhshëm të liberalizoë vizat për Kosovën.

Hoti thotë se i është mirënjohës qeverisë gjermane për angazhimin në zgjerimin e BE, duke afruar vendet e Ballkanit Perëndimor por ka dhe kërkesën e liberalizimit të vizave.

Ende dhe sot Kosova nuk ka mundur t’i liberalizojë vizat me BE për shkak të këtyre të fundit që nuk kanë marrë vendim.

STATUSI NGA AVDULLAH HOTI

Gjermania po e merr presidencën e radhës së BE-së, në një kohë shumë sfiduese për shëndetin dhe ekonominë e Evropës!

I jemi shumë mirënjohës Qeverisë Gjermane për angazhimin e vazhdueshëm për zgjerimin e BE-së, duke i afruar vendet e Ballkanit Perëndimorë dhe presim që gjatë kësaj kohe të hiqet edhe regjimi i vizave për qytetarët e Kosovës!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNÇfarë shkruan "The Economist" për Albin Kurtin

Pse ky vend është kaq i përçarë?

Vjen reagimi i menjëhershëm i KQZ-së

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës?

Osmani pas takimit me të dërguarit e SHBA dhe BE-së:

“Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet!”

Policia heq një pjesë të telave me gjemba

Situata drejt normalizimit në Zveçan