MENU
klinika

"Unë nuk jam për lista të hapura, por..."

Rama ndez motorët e fushatës dhe jep porositë për deputetët

07.07.2020 - 19:10

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar deputetëve të nisin riorganizimin e partisë dhe mobilizimin e strukturave për zgjedhjet e pranverës. Ai iu ka thënë deputetëve që nuk ka zgjedhje të parakohshme për Bashkitë, kësisoj kryebashkiakët do të vijojnë mandatin e tyre. Gjithashtu mësohet se Rama iu ka thënë deputetëve socialistë që mund të mos ketë koalicione parazgjedhore.

“Unë nuk jam për lista të hapura, por nuk dihet se çfarë ndodhë deri në fund, kështu që fushata është betejë e juaja”, mësohet t’u ketë thënë Rama të vetëve.

Ka pasur akuza nga opozita se koalicionet parazgjedhore po kërkon t’i ndalojë pikërisht kryeministri Rama në bashkëpunim me opozitën parlamentare. Nesër Rama do të thërrasë sërish në disa takime të grupuara sipas qarqeve deputetët e tij.

Ndërkohë momentalisht kryeministri po zhvillon një takim në Kryesinë e Kuvendit me opozitën parlamentare.

"Arrestimet për dosjen 339, pse vetëm SPAK duhet të hetojë krimet zgjedhore?"

Analiza/ Preç Zogaj: “Peshq” të barabartë pavarësisht nga madhësia

Rama mes dhimbjes së madhe bën dedikimin prekës

Çfarë trishtimi! Fjalët përballë vdekjes s’kanë asnjë fuqi, po..

Mundësia për të zbuluar efektivitetin e masave të ndalimit nga Covid-19

Jeta është e paçmuar…por një çmim e ka!

2000 propozime në tavolinën e Nishanit, Mustafajit, Rulit dhe prof. Markut

Pretendentët e PD për deputet: Javës tjetër nis seleksionim