MENU
klinika

Marrëveshja për zgjedhoren

Rama njofton për qëndrimin zyrtar të PS-së

10.07.2020 - 10:56

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në orën 13:00 Partia Socialiste do të deklarojë qëndrimin zyrtar lidhur me mbylljen e procesit të reformës zgjedhore brenda këtij sesioni parlamentar.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Twittet.

“SOT NË 13.00 QËNDRiMI I PS PËR PËRMBYLLJEN E PROCESIT TË REFORMËS ZGJEDHORE NË PARLAMENT BRENDA KËTIJ SESIONI TË KUVENDIT TË SHQIPËRISË.” shkruan Rama.

Edhe pse është firmosur një marrëveshje për kodin e ri zgjedhor, ajo nuk po gjen miratimin në Kuvend pasi një pjesë e opozitës parlamentare kërkojnë ndryshime kushtetuese për hapjen e listave.

Mjekja publikon mushkëritë e pacientit dhe ‘shpërthen’ e revoltuar

“Kush jeni ju more palaço ordinerë që s’besoni te koronavirusi!”

Ja tri variantet, jo rikthim 100 % në klasa!

A do hapen shkollat në shtator?

Nga Kodi Ajror te Procedurat Tatimore

Presidenti Meta dekreton 4 ligje të qeverisë

Lënda shpërthyese, material që përdoret në bujqësi

Tezat/ Çfarë i shkaktoi shpërthimet në Bejrut?