MENU
klinika

Ja si i përgjigjet Metës!

Rama reagon pas deklaratës së Presidentit

16.07.2020 - 13:12

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer pergjigje te prere Presidentit te vendit, Ilir Meta, i cili theksoi vetem pak me pare se ndryshimi i sistemit behet vetem me referendum.Meta-Rama-shkarkimi-shqiponja1

Me nje shenim ne Twitter, Rama thekson se “Askund nuk bëhet referendum për këto çështje”. Duke theksuar se ‘as sistemi s’do ndryshojë,as koalicionet s’do ndalohen’, Rama ka deklaruar se “listat do hapen nga Kuvendi i Shqipërisë me ligj, me zakon e me karton!”.

Reagimi i Rames

IM thotë ndryshimi i sistemit,heqja e koalicioneve,hapja e listave bëhen vetëm me referendum!Askund nuk bëhet referendum për këto çështje. Ndërsa këtu as sistemi s’do ndryshojë,as koalicionet s’do ndalohen,po listat do hapen nga Kuvendi i Shqipërisë me ligj, me zakon e me karton!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Arrestimet për dosjen 339, pse vetëm SPAK duhet të hetojë krimet zgjedhore?"

Analiza/ Preç Zogaj: “Peshq” të barabartë pavarësisht nga madhësia

Rama mes dhimbjes së madhe bën dedikimin prekës

Çfarë trishtimi! Fjalët përballë vdekjes s’kanë asnjë fuqi, po..

Mundësia për të zbuluar efektivitetin e masave të ndalimit nga Covid-19

Jeta është e paçmuar…por një çmim e ka!

2000 propozime në tavolinën e Nishanit, Mustafajit, Rulit dhe prof. Markut

Pretendentët e PD për deputet: Javës tjetër nis seleksionim