MENU
klinika

ISHP: Ja rregullat që duhet të ndiqni

Si të parandaloni Covid gjatë udhëtimit?

10.07.2020 - 08:19

Teksa koronavirusi po përhapet frikshëm në vendin tonë, ku prej javësh është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave, institucionet iu bëjnë thirrje qytetarëve të zbatojnë rregullat, si elementi kyç për parandalimin e virusit.

Instituti i Shëndetit Publik këshillon të gjithë qytetarët që udhëtojnë të zbatojnë masat bazë, si larja e duarve, distancimi dhe higjiena.

Mesazhi i ISHP:

Hapa që duhet të ndiqni nëse udhëtoni: 🚘
🧼 Lani duart para se të udhëtoni dhe përdorni dezinfektant
😷 Mbani distancë dhe vendosni maskë

Hapa që duhet të ndiqni nëse udhëtoni: 🚘🧼 Lani duart para se të udhëtoni dhe përdorni dezinfektant😷 Mbani distancë dhe vendosni maskë

Gepostet von Instituti i Shëndetit Publik – Faqja zyrtare am Donnerstag, 9. Juli 2020