MENU
klinika

Premier League, Java 35

Tjetër “shuplakë” e Manchester Cityt

11.07.2020 - 22:07

Dy fitore radhazi nga 5-0 për të treguar se diferenca me kreun nuk duhet të ishte kaq. Manchester City fitoi sërish 5-0, kësaj here në fushë e Brighton, duke treguar edhe njëherë supremacinë në Premier League.

Siç e tregon edhe rezultatit, Qytetarët nuk e kanë pasur të vështirë të sigurojnë tri pikët në transfertë. Heroi i sfidës ka qenë Sterling, autor i tre golave. Dy të tjerët janë realizuar nga Jesus dhe Silva.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN