MENU
klinika

Mes tyre edhe drejtori i një banke

Vatër e re infeksioni/ 4 të infektuar me COVID-19 në Elbasan

04.07.2020 - 10:17

Në Elbasan janë shënuar ditën e ditën e sotme 4 raste të reja me COVID  nga 19 tamponë të marrë një ditë më parë. Mes të prekurve me COVID-19 është edhe drejtori i një banke në Elbasan.

Një ditë më parë u raportua e infektuar edhe një punonjës banke, por drejtori i prekur sot nuk u infektua nga ajo, pasi nuk i përkasin të njëjtit institucion financiar, pra kanë ndodhur në banka të ndryshme.

Pas zbulimit me koronavirus të drejtorit është bërë dezinfektimi i bankës dhe pritet t’i nënshtrohet tamponi punonjësit e tjerë të bankës dhe kontaktet që ai ka pasur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mjeku i QSUT: Mos prisni ulje të shifrave me të infektuar

‘Agresiviteti i Covid-19 nuk është ulur, në qarkullim janë dy lloje virusesh’