MENU
klinika

Nuk dihen shkaqet

Zjarr i madh në Blinisht të Lezhës, flakët rrezikojnë disa banesa

08.07.2020 - 07:01

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë mbrëmjen e sotme në Blinisht të Lezhës. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Elidon Ndreka.

Mësohet se fkalët kanë rënë si fillim në një sipërfaqe me ferra dhe shkurre në qendër të fshatit, duke rrezikuar shkollën fillore dhe banesat përreth.

Banoret e zonës ndërhynë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, ndërsa pak minuta më parë ka mbërritur dhe një zjarrfikëse.