MENU
klinika

Video-përgjimi në prag të zgjedhjeve

“Shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”, Zoran Zaev ofendon shqiptarët

10.07.2020 - 18:18

Ish-kryeministrit të Maqedonisë Veriore, njëherësh kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev i është bërë publike një përgjim ku dëgjohej duke ofenduar shqiptarët.

Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi.

Biseda kryesore është për vota. Zaevi dëgjohet duke thënë se “shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”.

Më pas, “X”-i i thotë ish-kryeministrit se rreziku tek shqiptarët qëndron se “ata kanë luftëtarë”.

Ndërsa, përgjigja e Zaevit ishte se “luftëtarët gjenden gjithandej në botë”.

Video-përgjimi del teksa më 12 korrik do të zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare.

Më poshtë, përgjimi: