MENU
klinika

Ristartojnë Kupat e Europës

Europa League, mësohen dy ekipet e para çerekfinaliste

05.08.2020 - 20:00

Europa League është rikthyer me ndeshjet e kthimit për fazën e 1/8 finale. Copenhagen fitoi 3-0 ndaj Basaksehir, duke përmbysur kështu humbjen 1-0 në Turqi.

Shakhtar Donetsk, pasi kishte fituar 2-1 në Gjermani ndaj Wolfsburg, fiton edhe të dytën 3-0. Copenhagen dhe Shakhtar janë dy ekipet e para çerekfinaliste.

Ka qenë një kualifikim me përmbysje për danezët, hera e parë që kalojnë në këtë fazë të rëndësishme. Ukrainasit nuk e kanë diskutuar dhe shfaqen ambicizoë për t’i shkuar deri në fund.