MENU
klinika

Emrat

IKMT kallëzim penal për katër zyrtarë të bashkisë në Himarë

11.08.2020 - 14:11

IKMT kallëzon penalisht për “shpërdorim detyre” katër zyrtarë të Bashkisë së Himarës. Bëhet fjalë për kryeinspektorin dhe tre inspektorë të IMT, Himarë.

Të kallëzuarit janë Renato Hodaj, kryeinspektor i IMT, Himare; Melseid Nelaj, inspektor, Erion Zenelaj, inspektor dhe Dhimiter Balaj, inspektor.

Pas kontrollit në terren, IKMT ka vërejtur se të kallëzuarit nuk kanë kryer detyrat dhe detyrimet sipas ligjeve në fuqi.

Formular për të dënuarit për terrorizëm

OFL zbarkon në Fier, Mallakastër dhe Gjirokastër

Zbardhen emrat/ Pas Kukësit dhe Dibrës...

Kandidatët e PD-së në Gjirokastër, nesër bëhet votimi

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë