MENU
klinika

Thaçi kujton "heronjtë"

Kush janë 5 mjekët kosovarë që humbën jetën nga Covid-19?

06.08.2020 - 10:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kujton pesë mjekët që humbë tragjikisht jetën nga koronavirusi.

Teksa publikon emrat dhe fotot e tyre, Thaçi shkruan se “Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë”.C

“Ishin gjithnjë në shërbim të qytetarëve, duke u kujdesur për lehtësimin e dhimbjeve dhe shërimin e tyre. Por, në përballje me COVID-19, humbën jetën. Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë. Kujtimi për Fadilin, Aliun, Sylejmanin, Lulzimin, Kujtimin dhe për çdo qytetar që humbi jetën në këtë betejë do të jetë i përjetshëm. HTH 🙏🏽”, shkruan Thaçi.