MENU
klinika

NBA

Lillard spektakolar, realizon 61 pikë për Blazers

12.08.2020 - 08:59

Janë luajtur ndeshjet e radhës së kampionatit në NBA, ku sic dihet, ato po zhvillohen nw Orlando. San Antonio Spurs triumfoi 123-105 ndaj Houston Rockets, një sukses për statistikë e Spurs, që janë jashtë zonës play off (Johnson 24 pikë e 11 rebound).

Fiton edhe skuadra e Milwaukee, kryesuese e renditjes në Lindje, që mposhti 126-113 Washington (Lopez 24 pikë). Fitore e rëndësishme për skuadrën e Portland, që mundi 134-131 Dallas, duke qëndruar në vendin e tetë në Konferencën e Perëndimit, vendi i fundit që të çon në play off.

Ndeshje me rivalitet dhe emocione, ku u dallua Lillard, autor i 61 pikëve. Në garë për një vend në play off në Perëndim është edhe Memphis, që u mund 122-107 nga Boston (Tatum 29 pikë).

REZULTATET

Brooklyn Nets – Orlando Magic 108-96

Houston Rockets – San Antonio Spurs 105-123

Phoenix Suns – Philadelphia 76ers 130-117

Boston Celtics – Memphis Grizzlies 122-107

Dallas Mavericks – Portland  Trail Blazers 131-134

Sacramento Kings – New Orleans Pelicans 112-106

Washington Wizards – Milwaukee Bucks 113-126