MENU
klinika

Braziliani

Lucas Cardoso rikthehet te Partizani

06.08.2020 - 18:55

Pas aventurave me Dritën në Kosovë dhe Besën e Kavajës, Lucas Cardoso është rikthyer përsëri te Partizani. Sulmuesi brazilian ka nënshkruar kontratën e re me të kuqtë dhe sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e “demave”.

Këtë e ka konfirmuar agjencia që menaxhon lojtarin brazilian, e cila poston edhe një foto nga momenti kur lojtari firmos kontratën me Partizanin. Pas disa huazimeve, tani Cardoso do të ketë mundësinë të vazhdojë të tregojë vlerat e tij me Partizanin.

 

View this post on Instagram

 

Lucas Cardoso renewed with Partizani, Albania, for 2 more years. He is #FGA . . . 🇧🇷🇦🇱

A post shared by Fusion Group Agency (@fusiongroupagency) on

Është një rikthim që pritet ta konfirmojë vetë Partizani në orët e ardhshme. Cardoso u shpall kampion me të kuqtë, por fati e deshte që ta shpallej kampion edhe me Dritën në Kosovë, ku ishte i huazuar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN