MENU
klinika

Korreshi: Do veprohet me ambientet çdo tre ditë

Lushnja i nënshtrohet dezinfektimit

11.08.2020 - 10:08

Dhjetë ditët e para të muajit gusht kanë pasur një numër të shtuar të të prekurve me Covid -19 në qytetin e Lushnjes. Qytetarët nuk zbatojnë protokollin për respektimin e distancimin fizik, vendosjen e maskave dhe shmangien e grumbullimeve masive.

Në këto kushte pushtetit vendor ka nisur dezinfektimin e ambienteve publike kryesisht parqet e qytetit ku grumbullohen pensionistët. Po kështu edhe zyrat e shërbimeve si ato të administratës, poliklinika, spitale e te tjera.

Zv. drejtori i Ndërmarrjes së Pasurive Publike, Gazment Korreshi shprehet se puna është ndërtuar me grafik për të dezinfektuar të gjitha lagjet e qytetit.

“Duke filluar nga dita e sotme kemi hartuar një grafik pune për dezinfektimin e qytetit, e sidomos ku ka shumë popullsi, më e pakta duhet të kalohet çdo tre ditë. Sot kemi ambientet publike e sidomos lulishtet që dalin pensionistët”, tha zv.drejtori Korreshi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


MSH konfirmon: Shkon në 584 numri i të infektuarve

Bilanci i COVID 19 në Shqipëri, 22 raste të reja

Harta zgjerohet me Vlorën che Shkodrën

COVID-19/ Bilanci rritet me 104 të infektuar

Rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë

Asnjë rast me koronavirus, 59 teste kanë rezultuar negativë!