MENU
klinika

E keni ditur më parë këtë?

Mos pini ujë në këmbë, ja përse!

01.08.2020 - 09:00

Mos pini ujë në këmbë, kjo është këshilla që na e japin të gjithë. Dhe mesa duket prindërit tanë kanë pasur të drejtë – pirja e ujit në këmbë është krejtësisht e gabuar.
Kur pini ujë, ideale është të jeni ulur.

Në të vërtetë në këtë mënyrë në të gjitha organet do të qëndrojë mjaft gjatë. Në të kundërtën, nëse pini ujë derisa jeni në këmbë, ai shpejt do të kalojë nëpërmjet zorrës së trashë, andaj trupi nuk do të ketë kohë t’i absorbojë nutritienët,.

Kjo mund të shkaktojë shumë probleme: ngërçe, artrit, dëmtim të veshkave. Përveç kësaj, ujin duhet pirë ngadalë, gllënjkë pas gllënjke.

Lufton astmën, kollën, reumatizmën dhe sëmundjet e zemrës

Kura e thjeshtë që jep rezultate befasuese!

Zbuloni problemet shëndetësore!

Flini më shumë se 10 orë në ditë?

Çfarë është ushqyerje e kufizuar në kohë?

Strategjia e re për humbjen e peshës

Jo vetëm dëmtojnë organizmin por edhe...

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni gjatë verës