MENU
klinika

Kreu i Grupit të LDK kundër Haradinajt

“Nuk kemi marrëveshje me ju për presidentin”

13.08.2020 - 08:20

Kreu i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, kandidaturën e Ramush Haradinajt për President e ka cilësuar si një ngjarje partiake.

Në një deklaratë për Klan Kosova, ai është shprehur se është e drejtë e AAK-së që të propozojë kandidat, por me LDK-në nuk kanë asnjë marrëveshje për këtë çështje.

“Është e drejtë e plotë e AAK-së. Është ngjarje partiake që e respektojmë. Nuk kemi marrëveshje për Presidentin”, ka qenë ky reagimi i shkurtër i kreut të grupit të LDK.

Një ditë më parë kreu i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh i gatshëm që të kandidonte për President.

Ai tha se ka zhvilluar një mbledhje brenda partisë dhe ishte propozuar që të ishte ai kandidati i mundshëm për postin më të lartë në vend.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN