MENU
klinika

FSHZH: Lehtësi për fermerët dhe agroturizmin!

Përfundon rikonstruksioni i rrugës Salari-Dukaj

11.08.2020 - 13:10

Fondi Shqiptar i Zhvillimit informon se ka përfunduar rikonstruksioni i rrugës Salari-Dukaj. Me një gjatësi investimi 7 km, rruga është asfaltuar dhe është pajisur me kuneta për largimin e ujërave të shiut dhe sinjalistikë horizontale e vertikale.

Më parë, evidenton FSHZH, ky aks i rëndësishëm i Labërisë ishte totalisht në gjendje të amortizuar, duke u kthyer në një pengesë serioze për lëvizjen e banorëve të zonës dhe transportit të produkteve. Tashmë një rrugë me standarde bashkëkohore që mundëson lidhjen e fshatit me qytetin.

Projekti me financim nga Qeveria Shqiptare dhe zbatim nga Fondi Shqiptar i Zhvilimit zhvillohet në kuadër të programit “Infrastruktura Vendore Rajonale”. Investimi pritet të ketë impakt afatgjatë në aspektin ekonomik dhe në drejtim të turizmit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rikonstruksioni i rrugës që lidh dy fshatrat

FSHZH/ Investimi i rradhës synim zhvillimin e bujqësisë

FSHZH jep detajet e projektit

Nis rikonstruksioni i rrugës Kuqan-Thanë


Formular për të dënuarit për terrorizëm

OFL zbarkon në Fier, Mallakastër dhe Gjirokastër

Zbardhen emrat/ Pas Kukësit dhe Dibrës...

Kandidatët e PD-së në Gjirokastër, nesër bëhet votimi

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë