MENU
klinika

Do i hiqni si me magji!

Po vuani për të hequr kilet, shtrydheni dhe pijeni këtë bimë!

01.08.2020 - 09:04

Lëngu i përgatitur nga majdanozi është konsideruar si një ndër recetat më të mira për ta nisur ditën, sidomos nëse je në grupin e atyre njerëzve që duan të bien nga pesha në një kohë të shkurtër.

Përbërja me limon dhe majdanoz që bën mrekullinë për organizmin …

Rezultatet e kësaj përzierjeje kanë arritur edhe në eliminimin e 3 kg në 5 ditë.

Lëngu i freskët nga majdanozi është i pasur me përbërës që ndihmojnë qarkullimin e oksigjenit në organizëm dhe nevojitet për funksionimin normal të gjëndrave të veshkës dhe tiroideve. Majdanozi është i shkëlqyeshëm edhe kundër gurëve në veshka, por gjithashtu ndikon edhe te shëndeti i syve. Kur flasim për humbjen në peshë, është i përdorshëm nëse kombinohet me lëngjet e tjera.

Dieta efektive me lëng limoni dhe majdanoz për të humbur peshë …

Mbi të gjitha është një recetë shumë e thjeshtë që mund ta përgatitësh në vetëm pak minuta.

Përbërësit: Një tufë majdanozi; Një kokërr limon; 1 mollë; Ujë.

Përgatitja: Shtrydh lëngun e limonit dhe në blender shto majdanozin, mollën dhe ujin. Përzieji për pak sekonda dhe lëngu është gati. Rekomandohet çdo mëngjes për pesë ditë. Më pas, bëj pushim 10 ditë dhe rinise edhe për pesë ditë të tjera.

Majdanoz çdo mëngjes për të humbur kilet e tepërta – Rajonipress.com

Kujdes: Lëngu i majdanozit, kur përdoret flasim për humbjen në peshë, është i përdorshëm nëse kombinohet me lëngjet e tjera.

Lufton astmën, kollën, reumatizmën dhe sëmundjet e zemrës

Kura e thjeshtë që jep rezultate befasuese!

Zbuloni problemet shëndetësore!

Flini më shumë se 10 orë në ditë?

Çfarë është ushqyerje e kufizuar në kohë?

Strategjia e re për humbjen e peshës

Jo vetëm dëmtojnë organizmin por edhe...

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni gjatë verës