MENU
klinika

Mbi 1 mijë raste aktive vetëm në Tiranë

Situatë serioze, 119 pacientë të shtruar në dy spitalet Covid

01.08.2020 - 15:35

Situata në dy spitalet Covid, Infektiv dhe Shefqet Ndroqi, vijon të përkeqësohet, teksa numri i infektimeve dhe shtrimeve në spital po rritet dita-ditës.

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë raporton se kanë humbur jetën 4 pacientë, si dhe janë konfirmuar 120 raste pozitive, ndërsa po marrin trajtim në spitale 119 të infektuar.

“Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 119 pacientë, 18 janë në terapi intensive, 6 prej të cilëve pacientë të intubuar”, njofton MSH.

Qyteti më i prekur nga koronavirusi është Tirana, ku aktualisht regjistron 1251 raste aktive. Nga 120 rastet e orëve të fundit, numri më i lartë është në kryeqytet, përkatësish 57.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Manastirliu flet për rolin e mjekut të familjes gjatë pandemisë

’40 mijë konsulta online me të sëmurët kronikë në 2 javë’


Mundësia për të zbuluar efektivitetin e masave të ndalimit nga Covid-19

Jeta është e paçmuar…por një çmim e ka!

2000 propozime në tavolinën e Nishanit, Mustafajit, Rulit dhe prof. Markut

Pretendentët e PD për deputet: Javës tjetër nis seleksionim

Historia e çuditshme e kimikateve që e shkaktuan shpërthimin në Bejrut

Ngarkesa nuk duhej të mbërrinte kurrë në kryeqytetin e Libanit!

Dilemat rreth pandemisë

Sa është i sigurt udhëtimi?