MENU
klinika

Pranon me krenari origjinën

“Unë jam shqiptar”, Kivanc: Babanë e kam nga prishtina!

11.08.2020 - 15:43

Cilesohet nga mediat si Brad Pitt i Turqise, Kivanc Tatlitug, aktori i famshem nuk e ka mohuar e as e ka fshehur asnjehere origjinen e tij shqiptare dhe ai eshte krenar per kete.

Duke qene se eshte rritur dhe lindur larg origjines se te pareve te tij, asnjehere nuk eshte menduar se ai do ta pranonte me krenari origjinen e vet.

Kivanc Tatlitugu be i famshem per publikun tone me rolin e Behlulit por dhe me rolet e tjera shume te ndjekura neper telenovela ne ekranet shqiptare. Mirepo Behluli s`ka harruar ku i ka rrenjet e madje ne nje interviste tek CNN turk, ka pranuar me krenari origjinene e tij shqiptare.

Ai ka folor rreth femijerise se tij, adoleshencen e me pas per rrenjet e tij. Kivanc e ka pranuar se babane e ka nga Prishtina me origjine ndersa nenen e ka nga Adana te Turqise.