MENU
klinika

Moti i keq

5 fshatra në Gjirokastër pa energji elektrike

24.09.2020 - 09:42

5 fshatra në rajonin e Gjirokastrës kanë mbetur pa energji elektrike.

Shkak është bërë moti i keq, me reshje shiu dhe erë që pushtoi vendin.

Mësohet se kanë mbetur pa energji elektrike fshatrat e Njesisë Administrative Luftinje në Memaliaj, si dhe Lunxherinë, Zagorinë, Dropullin, Lazaratin dhe pjesën industriale të qytetit.

Si pasojë e reshjeve të shiut gjatë ditës së djeshme, përveç shkëputjes së energjisë elektrike u regjistruar edhe përmbytje në disa rrugë, duke sjellë vështirësi në qarkullim.