MENU
klinika

Tre nxënës dalin të infektuar me COVID

Alarmohet shkolla private në Fier

20.09.2020 - 10:45

Kur nuk është bërë një javë e plotë që nga rihapja e shkollave, situata e pandemisë duket se po përshkallëzohet. Dje 3 nxënës kanë rezultuar pozitivë më koronavirus në një shkollë private të Fierit.

Ndërkohë ka filluar një hetim epidemiologjik në lidhje me gjurmimin e kontakteve, ndërsa familjet e nxënësve janë izoluar deri në daljen e përgjigjes së tamponit.

Numri total i rasteve të reja në qytetin e Fierit është 11, ku krahas tre nxënësve kanë rezultuar pozitiv dhe një ekonomiste, një tregtare dhe një infermiere. Pjesa tjetër e personave të dalë pozitivë janë raste të kontaktit të personave të mëparshëm.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN