MENU
klinika

Çfarë po diskutojnë

Ambasadori i BE, Luigi Soreca i shkon në zyrë Presidentit Meta

14.09.2020 - 11:58

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca, po zhvillon një takim me kreun e Shtetit Ilir Meta në Presidencë.

Takimi ka nisur prej disa minutash, ndërsa nuk dihen arsyet e kësaj vizite.

Takimi vjen në nisje të sesionit politik, i cili pritet të jetë me debate nga ana e mazhorancës dhe opozitës.

Pak ditë më parë, Presidenti Meta dekretoi 25 prillin si datën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.