MENU
klinika

Të shpallur në kërkim kombëtar

Arrestohen dy të rinj nga Kruja të akuzuar për…

27.09.2020 - 08:29

Dy të rinj të shpallur në kërkim kanë përfunduar në prangat e policisë së Krujës.

Policia lokale bën me dije se janë arrestuar shtetasit me iniciale A.S., 24 vjeç dhe A.L., 22 vjeç, banues në Murqinë, Krujë.

Ndaj dy të rinjve, gjykata ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg.

Njoftimi:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale  kapën dhe ndaluan shtetasit:

A.S., 24 vjeç dhe A.L., 22 vjeç, banues në Murqinë, Krujë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë, ka caktuar për këta shtetas masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.