MENU
klinika

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 22 Shtator 2020

22.09.2020 - 07:18

Monedha e eurozonës shitet në tregun valutor me 124.20 lekë.

Dollari amerikan, këmbehet sot me 105.80 lekë.

Paundi britanik ka rënë në vlerën e 135.50 lekëve.

Dollari kanadez, kap vlerën e 80.50 lekëve.

Franga zvicerane këmbehet në treg me 115.20 lekë.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet sërish me 1 lekë.

Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej tarifat e arit, argjendit, linjave ajrore dhe telefonike, të cilat njëlloj kanë pësuar një rritje të ndjeshme. Më poshtë gjeni grafikën për më shumë informacion:

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNga Prof. Dr. Adrian Civici/ Teoria e lojës dhe teoria e ankadeve

Çmimi Nobel në ekonomi përballë ekonomisë shqiptare

Kostot do të tejkalojnë përfitimet

The Economist: Duhet shmangur një bllokim i dytë

Planet e Izraelit dhe Arabisë Saudite

Bisedimet për tubacionin ‘Top-Sekret’!

Denaj: Prioritet arsimi, shëndetësia dhe rindërtimi

Sa do të investohen për të përballuar pandeminë?

The Economist: Model i gabuar ekonomik

Shpresat tek pensionistët e pasur!