MENU
klinika

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti

23.09.2020 - 07:17

Qarku i Durrësit është tronditur nga tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lëkundjet me magnitudë 3.5 të shkallës rihter janë regjistruar në orën 05:30 të mëngjesit të sotëm

Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik, 32 km nga Tirana dhe 14 km nga Durrës, me një thellësi 10 km.

Paraprakisht nuk raportohet për dëme.