MENU
klinika

Volejboll Meshkuj

Erzeni eliminohet nga Champions, kalon në Kupën CEV

25.09.2020 - 12:40

Ndonëse rruga u lehtësua, përfundon pa gjurmë aventura e skuadrës së Erzenit në Champions League në volejboll për meshkuj. Ekipi shijakas ka luajtur ndeshjet e tij të fazës paraeliminatore, Grupi A, ku arriti 2 fitore (në tavolinë) dhe 2 humbje.

Dy fitoret skuadra e Erzeni i mori në tavolinë, të dyja 3-0 ndaj kroatëve të Mladost Zagred. Ekipi kroat u tërhoq nga eventi për shkak të rregullave anti-Covid të vendosura nga autoritetet vendase.

Ndërsa dy humbjet erdhën në përballjet që Erzeni zhvilloi me ekipin hungarez të Fino Kaposvar. Të dy këto takime u mbyllën 3-0 për rivalët hungarezë, që zunë vendin e parë në Grupin A, ndërsa Erzeni u rendit i dyti.

Pas eliminimit nga Champions League skuadra shijakase do të vijojë aventurën e saj në Kupën CEV, ku përballë do të ketë skuadrën tjetër hungareze të Hebar Pazardzhik. Ndeshjet pritet të luhen në nëntor.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN