MENU
klinika

U u ndie në 4 shtete

Greqia ‘shkundet’ nga lëkundjet

27.09.2020 - 07:16

Një tërmet 4.4 ballë i Shkallës Rihter u regjistrua në gadishullin e Kalkidhikisë në Greqi.

Lëkundjet u ndien mbrëmjen e së shtunës, teksa epiqendra ishte detin Egje, 22 km në jug-jugperëndim të Malit të njohur Athos apo 141 km të Selanikut.

Nuk u regjistrua asnjë dëm teksa lëkundjet prekën një pjesë të mirë të Greqisë Veriore. Në bazë të informacioneve të instituteve përkatëse, tërmeti është ndier përveç Greqisë dhe në Turqi, Maqedoninë e Veriut dhe Bullgari.

foto galeri