MENU
klinika

"E turpshme për shtetin. Zgjedhjet e 25 prillit janë…"

“Ju bëri zbor një plak”, ish-deputeti i PD akuzon Policinë për paaftësi

24.09.2020 - 18:48

Pas aksionit prej pesë orësh nga policia e Elbasanit, në bashkëpunim me Forcat RENEA u bë i mundur neutralizimi i 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, duke u ekzekutuar.

Lidhur me këtë aksion ka reaguar edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka.

Në një postim në facebook, Noka e ka quajtur të turpshëm për shtetin këtë aksion, pasi sipas tij tregon se ne kemi një shtet qesharak, që “mund t’i bëjë zbor edhe një 71-vjeçar”.

“Nje polici e tere gjithe diten ne Elbasan  e dorezuar perballe jo nje krimineli , por nje plaku ..Nje polici e paafte ta arrestoje”, shkruan Noka.

Në përfundim të reagimit të tij, ish-deputeti shkruan se zgjedhjet e 25 prillit janë shpëtimi për shqiptarët.

Reagimi i plotë:

E turpshme per shtetin. Neveri per pushtetin .Kjo ngjarje tregon se kemi nje shtet qesharak. Ju beri  zbor nje plak 71 vjecar…dhe e vrane.  Jo nje kriminel por nje plak me neuroze ….Nje polici e tere gjithe diten ne Elbasan  e dorezuar perballe jo nje krimineli , por nje plaku ..Nje polici e paafte ta arrestoje . Imagjinoni kete pushtet kete polici te Llesh Kimikut  ne beteje me krimin … Turp. 25 Prilli eshte zgjidhja ., eshte shpetimi per shqiptaret

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN