MENU
klinika

Pogradec/ Vajza e saj e mitur dërgohet në…

Emri/ E vdekur ditë më parë, kjo është gruaja që u gjet e pajetë

26.09.2020 - 10:10

Maria Markovska është 45 vjeçarja e cila u gjet e pajetë ditën e djeshme, të premten në mbrëmje, në banesën ku jetonte me të bijën e saj në lagjen 3 të Pogradecit.

Burimet nga policia e Pogradecit bënë me dije sot se e reja dyshohet të ketë ndërruar jetë nga shkaqe natyrale disa ditë më parë.

Trupi i saj është dërguar në morgun e Spitalit dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

Ndërsa vajza e saj vetëm 9 vjeçe, e cila vuan nga paaftësi fizike, ndodhet në Pediatri nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

NJOFTIMI I POLICISE

Më datë 25.09.2020, rreth orës 22:20, në lagjen nr. 3, në banesë, është gjetur pa shenja dhune, trupi i pajetë i shtetases Maria Markovska, rreth 45 vjeçe, e cila dyshohet të ketë ndërruar jetë nga shkaqe natyrale disa ditë më parë.

Viktima në banesë, jetonte me vajzën e saj shtetasen J. M., 9 vjeçe, e cila vuan nga paaftësi fizike dhe aktualisht ndodhet në Pediatri nën kujdesin mjekësor.

Trupi i shtetases Maria Markovska, është dërguar në morgun e Spitalit dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN