MENU
klinika

Foto

Ky është 71-vjeçari që u ekzekutua nga forcat RENEA në Elbasan

24.09.2020 - 18:24

Personi që shihni në foto është 71-vjeçari Lefter Zhidru, që u ekzekutua nga forcat RENEA.

I moshuari mbajti për pesë orë me radhë në ankth forcat policore, madje gjithë qytetin e Elbasanit, teksa kërcënonte me kallashnikov nga banesa e tij.

Ai ishte ngujuar brenda banesës dhe nuk pranonte të dorëzohej, ndërsa qëllonte me breshëri plumbash policinë, ku nga të shtënat u plagosën dy kalimtarë.

Lefteri Zhidru

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNdërkombëtarët, presion për të pritur Venecian

Eurodeputeti: Komisioni të respektohet nga të gjitha palët

Përgjigjja e kreut të Komisionit për Presidentin

Venecia refuzon opinionin urgjent, shqyrtimi në dhjetor

Mangësi në transparencë, vonesa dhe jo vetëm...

Çfarë zbuloi raporti i Komitetit të Helsinkit për procesin e vettingut?

"Në muajin dhjetor do shqyrtohen Ndryshimet Kushtetuese"

Kodi Zgjedhor/ Venecia refuzon kërkesën e Metës