MENU
klinika

Premier League, Java 3

Leicester shkatërron Cityn, rekord negativ i Pep

27.09.2020 - 18:37

Leicester ka marrë një fitore të pabesueshme 5-2 në shtëpinë e Manchester City-t. Tre nga pesë golat e Dhelprave kanë ardhur nga pika e bardhë dhe Leicester është bërë skuadra e parë në historinë e Premier League që kanë shënuar tre penallti në një ndeshje të vetme.

Për herë të parë pas 686 ndeshjes si trajner, Pep Guardiola ka parë skuadrën e tij të pësojë 5 gola. Gjithashtu, kjo ka qenë hera e parë në 438 ndeshje të luajtura në të gjitha kompeticionet në Etihad Stadium që Manchester City ka pësuar pesë gola.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN