MENU
klinika

Aksident i rëndë në Korçë

Makina përplas për vdekje të moshuarin që po ecte me kalë

23.09.2020 - 07:39

Një 70-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti mëngjesin e sotëm në Korçë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën Korçë-Bilisht, pranë fshatit Neviçisht.

Burimet bëjnë të ditur se emri i viktimës është Hekuran Ramo ndërsa drejtuesi i mjetit Ervin Gega. Sipas të dhënave personi ka dalë me kalë nga rruga dytësore e fshatit në aksin nacional.

“Më datë 23.09.2020, rreth orës 05:35, në aksin rrugor Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Neviçisht, ka ndodhur një aksident, ku për pasojë shtetasi E. G., 27 vjeç, banues në fshatin Pojan, duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen”, ka përplasur shtetasin H. R., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Neviçisht, që lëvizte në rrugë me kalë, i cili ka gjetur vdekjen.

Drejtuesi i mjetit shtetasi E. G., u dërgua në Spital për kontroll mjekësor, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme proceduriale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në momentin që ka dalë në mes të rrugës kafsha është trembur dhe është kthyer pas duke i dalë para një automjeti që po kalonte aty ndërsa si pasojë e përplasjes personi ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit.