MENU
klinika

Video/ Rama prezanton programin e ripunësimit

Një tjetër mundësi qytetarëve që kanë humbur punën gjatë pandemisë

25.09.2020 - 09:45

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar programin e qeverisë për nxitjen e punësimit.

“Kushdo që ka larguar punonjës për shkak të pandemisë COVID 19 dhe ka ende për të ripunësuar, le të shohë edhe këtë dritare të re! Duke i ripunësuar, mund te perfitohen page dhe kontribute deri ne 1 vit!”, shkruan Rama, dukë bërë me dije se 3 programet për stimulimin e bizneseve janë hapur.

Postimi i Ramës:

Nis zbatimi i programit të qeverisë për nxitjen e punësimit!

Kushdo që ka larguar punonjës për shkak të pandemisë COVID 19 dhe ka ende për të ripunësuar, le të shohë edhe këtë dritare të re

✅Duke i ripunësuar, mund të përfitohen pagë dhe kontribute deri në 1 vit!

✅ 3 programet për stimulimin e bizneseve, që do të ripunësojnë të larguarit nga puna në datat 10 mars-23 qershor janë hapur:

Aplikimet bëhen në e-Albania duke klikuar këtu: https://e-albania.al/eAlbaniaServices/UseService.aspx…

Shpejt, pa radhë, pa kosto.

🟢 Nis zbatimi i programit të qeverisë për nxitjen e punësimit!Kushdo që ka larguar punonjës për shkak të pandemisë…

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 25. September 2020