MENU
klinika

Aktori rrëfen eksperiencën

Agron Llakaj dhe e shoqja 20 ditë të infektuar me Covid-19

29.10.2020 - 10:25

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja kanë fituar fituar betejën me Koronavirusin. Ai ka treguar se kanë qenë të infektuar për 20 ditë dhe vajza e tyre Alkida është kujdesur për to.

Llakaj ka njoftuar se do të rikthehet në “Al Pazar” dhe “Fake Off” me shumë pasion dhe dëshirë. Në fund të shkrimit të tij, aktori iu ka bërë thirrje qytetarëve të respektojnë distancimin social, si dhe të vendosin maskat.

“Te dashur Miq! Me ne fund,pas nje beteje relativisht te moderuar me kovid 19, pas rreth 20 ditesh, ime shoqe Kostandina dhe une morem pergjigjen ‘negativ’ te tamponit. Ne ja dolem,me qetesi dhe pa panik…,ne mbeshtetje te njeri tjetrit por me kujdesin absolut dhe te vajzes tone Alkida,qe nuk mori parasysh rriskun per vete por na sherbeu deri ne momentin e kapercimit te situates.” Kush ka vajza,boten ka “ thote kenga.Falenderojme dhe shprehim mirenjohjen e thelle ndaj “Intermedica “, mikut tone dr Vasil Llajo dhe gjithe personelit te sherbimit qe ne dy jave ne menyre profesionale dhe njerezore na qendruan ne krye per cdo analize te nevojshme si pjese e protokollit. Ne menyre te vecante Dr Arian Mezini,edhe pse mik,njeriu qe na ndoqi ore pas ore deri ne rikthimin ne normalitet tonin…,mirenjohje pafund!Une rikthehem ne dashurine time Al Pazar dhe Fake Off me me shume deshire dhe pasion! Dhe ne fund dy fjale per te gjithe. Jeta e cdo njerit prej nesh eshte dhurata me e bukur qe Zoti na ka fal! Zoti ju ruajt dhe paci shendet ne familjet tuaja!Le te gezojme me njeri tjetrin per cdo dite qe Zoti na fal! Koha te duam dhe te mbeshtesim me shume njeri tjetrin ne kete lufte duke zbatuar protokollin e ISHP. Mos e neglizhoni masken ,distancimin fizik dhe social ,te cilat sjellin me pak njerez te infektuar! Zoti qoft me te gjithe Ne! Nje dite do jemi ne nje perqafim te madh”, ka shkruar Llakaj.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga kontradiktat me drejtuesit tek telefonatat me kolegët

Agron Llakaj drejt largimit nga ”Vizion Plus”


Çifti i thonë “PO” përgjithmonë njëri-tjetrit

Surprizë! Martohen Fero dhe Arbenita

Zbulon për herë të parë partneren!

Fejohet Renato Mekolli

Këngëtarja shqiptare zbulon arsyen

Mihrije Braha qenka dënuar me një vit burg

Emri i fëmijës nuk mund të ishte më i veçantë…

Reperi kosovar bëhet baba në ditën e shënuar

“Çfarë bashkëshorti ka Almeda”!

Aktori i njohur turk Tolgahan po mëson shqip